Nasza działalność

Coton od ponad 20 lat zajmuje się krajową i międzynarodową sprzedażą profesjonalnych maszyn i wyposażenia dla całej branży oponiarskiej. Dostarczamy szeroką gamę produktów dla serwisów opon, bieżnikowni, warsztatów samochodowych, a także dla firm zajmujących się recyklingiem, transportem lub handlem oponami.

Oferujemy nowoczesne i wydajne maszyny obejmujące cały proces eksportu opon: począwszy od maszyn do ciśnieniowego sprawdzania wad opon poprzez maszyny do ich pakowania i ładowania do kontenera, a kończąc na maszynach do ich późniejszego wypakowywania. W naszym asortymencie mamy również maszyny do zbijania opon z felg, klucze do kół, klatki (kosze) do pompowania kół, palety, wózki, rozpieraki i stoliki do opon, a także podnośniki oraz lewarki pneumatyczne. To w największym skrócie oferta firmy Coton.

Zajmujemy się również handlem nowymi, używanymi i bieżnikowanymi oponami w kraju i zagranicą, wymianą opon oraz utylizacją zużytych opon i dętek.

Nasze doświadczenie oraz nieustannie wzbogacana wiedza procentują doskonałym kontaktem z Klientami oraz stałym rozwojem asortymentu oferowanych produktów. Naszą filozofią jest długookresowa zgodność ceny oraz jakości produktów i usług, co zapewnia satysfakcję, a tym samym lojalność Klientów.

Historia firmy

W branży oponiarskiej firma COTON zagościła w 1988 roku dzięki jej twórcy i obecnemu właścicielowi – Zdzisławowi Kotowiczowi.

W pierwszych latach działalności cele firmy skupione były na stworzeniu stabilnej firmy usługowej świadczącej usługi serwisowania ogumienia dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz importu/eksportu ogumienia używanego na skalę międzynarodową.

W latach 90′ potrzeby własne oraz rynku oponiarskiego skupiły naszą uwagę na badaniach i rozwoju maszyn i urządzeń dla przemysłu oponiarskiego. Zadowalającym efektem naszej wieloletniej pracy oraz współpracy z naszymi poddostawcami jest opatentowanie i pomyślne wdrożenie do produkcji oferowanych przez nas do dziś niezawodnych urządzeń.

Zdzisław Kotowicz

Zdzislaw, czyli Coton, jak nazywa go wielu przyjaciół, jest obecny w branży oponiarskiej od ponad 30 lat, zaczynając od importu opony używanej oraz bieżnikowania poprzez produkcję maszyn i urządzeń, która obecnie odbywa się w dużym zakładzie produkcyjnym w Brzegu.

Jego wiedza w połączeniu z umiejętnościami organizacyjnymi pomogły mu rozwinąć firmę i przekształcić ją z małej, ale wydajnej, firmy rodzinnej w wielką fabrykę, będącą w stanie sprostać coraz większym wyzwaniom i realizacji dużych zamówień w krótkim czasie.